Cenacolo - Náš den

Přeskočit navigaci

Náš den 

Droga je následek špatného života, života bez křesťanských hodnot. Zlo, se kterým je potřebné bojovat každý den, se jmenuje sobeckost, nenávist, lajdáctví. Komunita nám svým jednoduchým způsobem života pomáhá vidět naše problémy a zvlášť nám pomáhá k tomu, abychom se stali lepšími, protože když jsi lepší, jsi šťastný.

Náš den začíná ráno v 6 hodin. Jako první se musíme postarat o naše zvířectvo, podojit kravičky, vyhnat je pastvu. Krátce před sedmou máme čas na osobní hygienu, protože v 7 hodin se podává snídaně. Po snídani se scházíme v kapličce. Tady se pomodlíme ranní modlitby a radostný růženec. Hned poté nám začíná pracovní den. Každý zodpovědně vykonává svoji práci, všechno co děláme, děláme sami - z podojeného mléka vyrábíme tvaroh a sýr, uklízíme dům, staráme se o dobytek, provádíme zednické práce, práce na zahradě a jiné…

 
 

Nejdůležitější činností je budování našeho nitra, a proto není tak důležité, co děláme, ale jak to děláme. Práce slouží i jako důležitý prostředek k tomu, abychom se lépe poznali a spojili naše schopnosti, a proto nikdy nepracujeme jednotlivě, ale obvykle ve dvojicích. Ve 12 hodin se modlíme krátkou modlitbu anděla a potom se všichni společně naobědváme. Od 13.00 do 13.30 je volno, které využijeme na společný rozhovor nebo na praní osobních věcí - šatstva. V 15 hodin se modlíme korunku a bolestný růženec. Potom se vracíme k našim pracovním povinnostem, které obvykle končíme v 18.00. Potom následuje očista - koupání a převlékání, abychom se opět setkali v kapličce, kde se modlíme slavnostní růženec a večerní modlitby. Okolo 20. hodiny je večeře, potom máme znovu trochu volna a nakonec jdeme spát. Ve 22.00 hodin zhasneme světla.